דר רטמנסקי אודות

אני סובל מכאב גב תחתון כבר כמה שנים

אני סובל מכאב גב תחתון כבר כמה שנים, אך בפברואר האחרון התחלתי להרגיש הקרנה לעכוז ולרגל ימין וכבר לא יכולתי לשבת מול המחשב שעות, וכל פעם שקמתי מהכיסא הרגשתי כאילו מישהו תוקע לי סכין בגב. גם בלילה כבר לא ישנתי כמו בן אדם וכל פעם ששיניתי תנוחה התעוררתי מכאב.
הלכתי לרופא המשפחה שנתן לי כדורי ארקוקסיה ו שלח אותי לצילום גב ולאורתופד.

הגעתי לאורתופד שבקושי בדק אותי ואמר לי שכנראה יש לי פריצת דיסק ונתן לי כדורי אטופן ושלח אותי ל CT.
לקחת לי חודש וחצי לקבל תור ל CT ועוד 10 ימים עד שקיבלתי את התשובות, לאחר שבוע נוסף הצלחתי להגיע שוב לאורתופד שאמר לי שבאמת יש לי דיסק בולט בגב ואני צריך לעבור ניתוח או לנסות קודם זריקת אפידורל במרפאת כאב.
הרגשתי שאף אחד מהרופאים שראיתי לא נגע בכאב שלי.

כשפניתי למרפאת כאב בבית החולים אמרו לי שאוכל להתקבל עוד חצי שנה (!) לבדיקת רופא. אז לא הייתה לי ברירה והלכתי למטפלת בשיאצו של אשתי ואח"כ לפיזיותרפיה בקופת חולים ולדיקור סיני ברפואה משלימה הכל עזר לי קצת אבל עדיין הרגשתי שכואב לי ואני כבר חצי בן אדם בעבודה, אין לי כיף לעשות ספורט או להיפגש עם אנשים.

כשהגעתי לדר' רטמנסקי הבנתי שכאן יש רופא אחר, לאחר שהוא שאל אותי במפורט על בעייתי הוא בדק אותי באופן יסודי ורק לאחר מכן הסתכל על הצילום שלי וניסה לחבר את הכל לתמונה אחת. התחלנו אחר כך בטיפול שכלל מספר מפגשי הזרקה ועדכון תרופות ויצירת קשר בין דר' רטמנסקי לפיזיותרפיסט שלי לתיאום ביניהם. בהדרגה החלתי להרגיש איך הבעיה שלי משתפרת ואני מתחיל לחזור לחיים שלי. הבנתי שכמו שכאב כרוני נוצר לאורך זמן , לא תמיד יש "הוקוס פוקוס" וזריקת קסם אחת, אלא שלעיתים יש תהליך שיקום הדרגתי ושינוי של הרגלי חיים.

אני חושב שהשילוב של זריקות מדויקות, התאמת תרופות, מדרסים, שינוי ארגונומי בצורת הישיבה שלי במשרד, הקשר בין המטפלים ושינוי היחס שלי לכאב על ידי תרגול הרפיה ונשימות הביאו לשינוי.
כל הסיפור הזה לקח לי 8 חודשים והיום אני מרגיש יותר טוב, לפעמים עוד יש לי כאב, אך זה לא הורס לי את החיים כמו מקודם וגם למדתי איך להתנהל יותר נכון כדי לא להגיע לכאב שמנטרל אותי.

תודה לדר' רטמנסקי
12/2015

להגיע על ארבע ולצאת על שתיים

רק מי שחווה גב תפוס בצורה אקוטית יבין על מה אני מדבר. הגב שלי נתפס לעיתים רחוקות. ככל הנראה סובל מבלט באחת מחוליות הגב התחתונות. מידי חורף אני חרד ששמא אעשה את התנועה הלא נכונה והגב שוב ייתפס. זכורה לי פעם שהגב נתפס בצורה כל כך חריפה שממש לא הצלחתי לעמוד ובטח לא ללכת. המצב נראה כ"כ רע שהנמכתי ציפיות לקראת הביקור במרפאה של דר' רטמנסקי. ההרגשה בגב היא שצד אחד מושך חזק מאוד וממש מסיט את עמוד השדרה ממקומו. אני לא מצליח לעמוד זקוף, להתיישר… כאילו חתכו לי את הגוף לשתיים. נתק מוחלט מעל ומתחת לנקודת הכאב ואפס זרימה אנרגטית. למעשה שיתוק תפקודי של הגוף לכל דבר ועניין.

לאחר בדיקה דר' רטמנסקי ביצע סדרה של הזרקות תוך שריריות של חומר הרדמה סביב מוקד הכאב. כעבור דקות נעלמה תחושת הכאב לחלוטין. הקלה שאין כדוגמתה. השרירים שהיו תפוסים במצב ספסטי נרפו והחל תהליך תיקון ויישור של הגוף שנראה כאילו החזיר את הגוף למצב הרגיל האנטי דלקתי. לא אשכח את גודל החיוך וההקלה. הגוף קיבל פאוזה ליישר את עצמו וגם לאחר שפגה השפעת הזריקות כעבור כמה שעות נשארתי עם גב ישר וזקוף. איזו הקלה ואיזו הצלה – לולא חוויתי וראיתי במו עייני לא הייתי מאמין.

תודה לך דר' רטמנסקי מעומק הלב,

צ. אשל

The treatment was painless

I had bilateral hernia repair in 2008 which left me with neuropathic pain in my ilioinguinal and genitofemoral nerves. I was introduced to prolotherapy by a pain specialist in the US in 2011. Since then I have been receiving treatments periodically. I made Aliyah to Haifa in 2014 and received several treatments at Rambam Hospital. I moved to Ramat Gan in 2015 and received my first treatment in Beit Lowenstein in Ra'anana by Dr. Ratmansky. It was a pleasure dealing with him and his staff. He is very knowledgeable about his field and only wants to help his patients. The treatment was painless and I feel significantly better as a result.

Best Regards,
Yehuda Hyde

תודה לך שהחזרת לי את איכות חיי

לצערי חליתי במחלת כבד נדירה שהטיפול בה הוא עי' מתן תרופות שכנראה עושות גם נזק לגוף באותה צורה שמסייעות לו (קורטיזון ועוד). אצטרך לקחת את התרופות כל עוד אני חיה והמחיר כבד… אך הקשה מהכל היה השריפה והנימול הקשים בכפות הרגלים והיידים שהוציאה אותי מדעתי, ומתפקוד, לא יכולתי אפילו להחזיק כוס או עט, השריפה ממש העבירה אותי על דעתי, לא היתה לי מנוחה מהכאבים והרגשתי שאני מאבדת את החשק לחיות הגעתי אליך למרפאה דר' רטמנסקי לאחר שחיפשתי בכל דרך אפשרית רופא שיש לו סבלנות וידע לעזור לי. אמנם לקחו כמה חודשים טובים עד ש'המצאת ' לי תרופה יחודית עבורי, אך עד אז טרחת לרקוח לי משחות מיוחדות לי (בעזרת הרוקח הראשי שלי הסופר פארם), התייעצת עם הרופאת כבד שלי ונתת לי להרגיש שיש משהו בעולם הגדול הזה שמטפל רק בי , התקשרת לשאול בשלומי, ונתת לי הרגשה שאתה לא עוזב אותי עד שתמצא מזור לכאבי. וכן כך היה , תודה לאל היום חזרתי לעצמי ואני מתפקדת שוב כאשה כאמא ,כסבתא וכבת. בקצור אתה מבחינתי 'המשיח' הפרטי שלי. ישר כוח!!! והלוואי שתוכל לעזור לעוד חולים
שלך מלי מצ'ולסקי

מבחינתנו חוללת נס

דר' רטמנסקי שלום,
רצינו לנצל את הבמה הזאת, על מנת להודות לך על שהצלחת ב-3 טיפולים לסיים סאגה ארוכה של כאבים, שליוותה את הבת שלנו קרוב לחצי שנה. לאחר שנפצעה במהלך שיעור מחול ונוצרה לה דלקת ובעקבותיה בצקת שסירבה להעלם, בכף רגלה, ביצענו את כל הבדיקות והצילומים האפשריים ופנינו למספר רופאים מומחים. בין הרופאים ניתן למנות אורטופד בכיר, מנהל מחלקה, שהעלה השערות מהשערות שונות למקור הבעיה, אך לא הצליח לתת לה פתרון לטיפול נאות. אורטופד נוסף, מומחה לספורטאים, נתן לה זריקת קורטיזון ואף הביע חשש שיתכן ותצטרך ניתוח בעתיד, במידה והבעיה לא תעלם. כל זאת ללא הועיל!

למזלנו, טיפול פיזיוטרפיסטי, על ידי מומחה לשיקום רקדנים, החל להראות הקלה בכאבים ובנפיחות, אך גם הוא לא הצליח להעלים אותם כליל. המלצתו הייתה שראוי שנבצע טיפול משלים של אקונפוקטורה . ואמנם, רק המפגש עמך, בו זיהית בדייקנות את מקור הכאב וסידרה של שלושה מפגשי דיקור, ריפאו אותה לחלוטין ואיפשרו לה לחזור ולדרוך על רגלה ללא כאבים ולשוב לעולם המחול, לאחר הפסקה כה ארוכה! נותר לנו רק להצטער על כך שלא נעזרנו בשירותך כבר בתחילת מסע הכאבים שלה.
מבחינתנו חוללת נס.
תבורך!

תמי וערן גל 22.10.2011 תל אביב

תודה רבה לך על הטיפול המסור ובעיקר על תוצאותיו

דר' רטמנסקי יקר
תודה רבה לך על הטיפול המסור ובעיקר על תוצאותיו הנפלאות. אני מרגישה טוב והכאבים מהם סבלתי, חלפו. מודה לך על שהתעקשת למצוא דרך יצירתית, חדשנית וייחודית לך, כדי לטפל בכאב העקשן שתקף אותי. תודה נוספת לך על היחס החם וההקשבה הסבלנית לכל מצוקותיי.
דסי צוראל

מודה לך שהחזרת לי את היכולת ללכת

אני רוצה להודות לך מעומק ליבי על הטיפול שהענקת לי. הגעתי אליך כשאני סובל מכאבים עזים, במצב שכמעט לא יכולתי ללכת. למותר לציין שלפני הטיפול שהענקת לי, ניסיתי טיפולים שונים, אך ללא הועיל. אני מודה לך שהחזרת לי את היכולת ללכת וליהנות מהליכה. שבתי עכשיו מטיול באיטליה שבזכותך היה טיול נפלא. אני היום אדם שיכול לטייל בעולם כפי שאני אוהב.מאחל לך שתמשיך ותוסיף לעזור לעוד ועוד אנשים.
שנה טובה,
דוב מנצר

הגעתי לטיפול אצל ד"ר רטמנסקי לאחר כאב שנמשך לתקופה ארוכה מאוד

בניגוד לרופאים אחרים שביקרתי, דר' רטמנסקי דאג להוכיח שטיפול בכאב זהו תהליך של ניסוי ותהייה ולא כל התשובות ידועות מראש, גם לא לרופא הכי טוב. מבחינתי שהגעתי דר' רטמנסקי זהו הרופא הראשון שבאמת הקשיב לי ולא חשב שאני משוגע לגמרי אלא רק קצת :), ולכן הטיפול אצלו נתן הזדמנות להירפא.
הקליניקה של דר' רטמנסקי מוכיחה שכדי לפתור את הכאב, הפתרון הינו שילוב של כמה זוויות שונות ולא רק פיזיות אלא גם מנטאלי. מבחינתי דר' רטמנסקי הוא אחד הרופאים הבודדים שמקדם את שילוב ההבראה ביותר מפתרון אחד לכאב, שהכאב הפיזי הוא רק מקורו בבעיה פיזית.

ד.מ.

צור קשר
close slider