אני סובל מכאב גב תחתון כבר כמה שנים, אך בפברואר האחרון התחלתי להרגיש הקרנה לעכוז ולרגל ימין וכבר לא יכולתי לשבת מול המחשב שעות, וכל פעם שקמתי מהכיסא הרגשתי כאילו מישהו תוקע לי סכין בגב. גם בלילה כבר לא ישנתי כמו בן אדם וכל פעם ששיניתי תנוחה התעוררתי מכאב.
הלכתי לרופא המשפחה שנתן לי כדורי ארקוקסיה ו שלח אותי לצילום גב ולאורתופד.

הגעתי לאורתופד שבקושי בדק אותי ואמר לי שכנראה יש לי פריצת דיסק ונתן לי כדורי אטופן ושלח אותי ל CT.
לקחת לי חודש וחצי לקבל תור ל CT ועוד 10 ימים עד שקיבלתי את התשובות, לאחר שבוע נוסף הצלחתי להגיע שוב לאורתופד שאמר לי שבאמת יש לי דיסק בולט בגב ואני צריך לעבור ניתוח או לנסות קודם זריקת אפידורל במרפאת כאב.
הרגשתי שאף אחד מהרופאים שראיתי לא נגע בכאב שלי.

כשפניתי למרפאת כאב בבית החולים אמרו לי שאוכל להתקבל עוד חצי שנה (!) לבדיקת רופא. אז לא הייתה לי ברירה והלכתי למטפלת בשיאצו של אשתי ואח"כ לפיזיותרפיה בקופת חולים ולדיקור סיני ברפואה משלימה הכל עזר לי קצת אבל עדיין הרגשתי שכואב לי ואני כבר חצי בן אדם בעבודה, אין לי כיף לעשות ספורט או להיפגש עם אנשים.

כשהגעתי לדר' רטמנסקי הבנתי שכאן יש רופא אחר, לאחר שהוא שאל אותי במפורט על בעייתי הוא בדק אותי באופן יסודי ורק לאחר מכן הסתכל על הצילום שלי וניסה לחבר את הכל לתמונה אחת. התחלנו אחר כך בטיפול שכלל מספר מפגשי הזרקה ועדכון תרופות ויצירת קשר בין דר' רטמנסקי לפיזיותרפיסט שלי לתיאום ביניהם. בהדרגה החלתי להרגיש איך הבעיה שלי משתפרת ואני מתחיל לחזור לחיים שלי. הבנתי שכמו שכאב כרוני נוצר לאורך זמן , לא תמיד יש "הוקוס פוקוס" וזריקת קסם אחת, אלא שלעיתים יש תהליך שיקום הדרגתי ושינוי של הרגלי חיים.

אני חושב שהשילוב של זריקות מדויקות, התאמת תרופות, מדרסים, שינוי ארגונומי בצורת הישיבה שלי במשרד, הקשר בין המטפלים ושינוי היחס שלי לכאב על ידי תרגול הרפיה ונשימות הביאו לשינוי.
כל הסיפור הזה לקח לי 8 חודשים והיום אני מרגיש יותר טוב, לפעמים עוד יש לי כאב, אך זה לא הורס לי את החיים כמו מקודם וגם למדתי איך להתנהל יותר נכון כדי לא להגיע לכאב שמנטרל אותי.

תודה לדר' רטמנסקי
12/2015

צור קשר
close slider
צור קשר
close slider